Kazal: gazdaság, bulvár, sport, belföldi, és külföldi friss hírek

Női kézi NB I: Győr–Ferencváros – NSO – Nemzeti Sport

A címvédő Győri Audi ETO KC a trónkövetelő FTC-Rail Cargo Hungariát fogadja a női kézilabda NB I-ben. Kövesse figyelemmel a rangadó alakulását élő, szöveges tudósításunk segítségével!

PERCRŐL PERCRE
1. FÉLIDŐ
29. perc:
Pena nagy labdát ad Faluvéginek, de Leynaud védi a ziccert, a győri lerohanást Hansen fejezi be. 17–10
28. perc: Oftedal
középről középre lő, de Bíró elugrik, így gól a vége. 16–10
27. perc:
Klivinyi belemegy Görbiczbe. Pintea harmadszor eredményes. Pena lövése után becsorog a labda. 15–10
26. perc: Groot
átkígyózik a vendégfalon, gól. 14–9
25. perc:
Pena passzát Schatzl váltja gólra. 13–9
24. perc:
Knedlíková a kapuba pattint, de már lent volt a lába, hetes. Görbicz Bíró lába mellett talál be. 13–8
23. perc: Kristiansen
gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Klivinyi jól tör be, de a lövésre már nem marad ereje, Leynaud véd. 12–8
22. perc:
Kristiansen elhagyja a labdát, a lerohanás végén Faluvégi pattint a kapuba Leynaud alatt. Győri időkérés. Háfra túl kemény Kristiansennel, két percre kiáll. 11–8
21. perc:
Pintea belemegy, Lukács a kapufa tövét találja el. Az őt váltó Faluvégi mattolja Leynaud-t. 11–7
20. perc:
Kovacsics megint talpról, test mellől próbálkozik, de Leynaud kézzel véd. Pintea újabb csatát nyer Bíróval szemben. 11–6
19. perc:
Klujber lövését Leynaud hatástalanítja. Pintea megszerzi első gólját a Győr mezében. 10–6
18. perc:
A friss ETO-igazolás Pintea zár jól Grootnak, aki ezt góllal hálálja meg. 9–6
17. perc:
Leynaud védi Pena két lövését, a kettő között Kristiansen durrantott fölé. Oftedal megszerzi első gólját. 8–6
16. perc: Groot
lövőcsel után betör, gól. Labdaszerzés után Görbicz indít, de Kovacsics lehalássza a labdát. A Fradit irányító Elek Gábor időt kér. 7–6
15. perc:
Kristiansen lövését védi Bíró. Kovacsics lő talpról, Leynaud-nak csemege.
14. perc:
Mészáros megkapja a labdát a győri falban, hétméteres. Pena értékesíti. 6–6
13. perc:
Görbicz lő a szélről, Bíró véd.
12. perc: Hansen lő középről, de nem találja el a kaput. Pena sokkal jobban céloz. 6–5
11. perc:
Kristiansen rántja le Háfrát, két percre kiállítják. Schatzl a bal szélről talál be. 6–4
10. perc:
Az újabb hazai indításból Groot eredményes. 6–3
9. perc:
Háfra passza nem jó, Leynaud indításából Brattset lő könnyű gólt. 5–3
8. perc:
Háfra lő rendületlenül, de most Leynaud nyeri kettejük csatáját. Görbicz ezúttal már nem hibázik a szélről. 4–3
7. perc:
Görbicz a bal szélről próbálkozik, de Bíró véd. Leynaud előbb védi Háfra lövését, a következővel szemben viszont már tehetetlen. 3–3
6. perc:
Kovacsics passzát Görbicz füleli le. Hansen betörésből kapufát lő, de marad az ETO-nál a labda.
5. perc:
Hansen harcol ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesít. 3–2
4. perc:
Brattset ziccerét Bíró védi, majd Háfra egyenlít. Labdaszerzés után Kovacsics indul, de kapufát lő a korábbi győri. 2–2
3. perc: Groot
betörésből talál be, Lukács a jobb szélről szépít. 2–1
2. perc: Bódi
indítás után megszerzi az első gólt, de nem lehet teljes a győriek öröme, mert az előző Fradi-támadásnál Amorim megsérült. Háfra második lövését Leynaud hárítja. 1–0
1. perc:
Az ETO támadhat először, Brattset megkapja a labdát, de a kapufát találja el a norvég beálló. Háfra a másik oldalon mellé suhint átlövésből.

NŐI KÉZILABDA NB I
19.00: Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria (Tv: M4 Sport)

ELEK GÁBOR: NEM FELTETT KÉZZEL MEGYÜNK GYŐRBE

Danyi Gábor, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője: – Gyorsabb játékstílusban kezdtünk el kézilabdázni a szezonban. Ráadásul amíg hozzánk mindenki egészségesen jött vissza a kontinensbajnokságról, és mindenki hadra fogható, Elek Gábornak sok hiányzója van, ami befolyásolhatja az eredményt. A Fradi kezdőcsapata nagyon erős, a magyar válogatott gerincét adta az Európa-bajnokságon, de a mi malmunkra hajthatja a vizet, hogy hosszabb a cserepadunk, jobban tudunk rotálni. Mégis kiélezett meccsre számítok, mert jól ismerem a Fradit, soha nem adja fel és egy ilyen helyzet csak összekovácsolja a játékosait, volt már rá példa. Ha nem is a szép játék lesz a középpontban, biztosan nagy hajtás és óriási csata várható.

Elek Gábor, az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője: – Továbbra sincs Danick Snelder, és csak most jött Klujber Katrin és Horváth Dóra, akiket be kell építeni. Ez az idő roppant kevés, de nem feltett kézzel megyünk Győrbe. Az ETO lerohanásai életveszélyesek, az új, nagyobb iramú játékával emelkedett a meccsenkénti támadásaik száma is, a váltás szerintem részükről kifejezetten jó döntés volt ezzel a kerettel. Ugyan több gólt kapnak, de sokkal többet lőnek, mint eddig, a tempójukkal pedig szinte kiprovokálják a gyors befejezéseket. Tőlünk extra teljesítmény kell, nem szabad engednünk, hogy könnyű gólokat szerezzenek, egyetlen hiba sem fér bele, mert ha eladjuk a labdát vagy kihagyunk támadásban, akkor vége.