Az alagsori edzés következményei

Az év elején sokan döntenek úgy, hogy életmódot váltanak, és elkezdenek rendszeresen mozogni. Az edzésnél azonban érdemes nagyon odafigyelni, hiszen a nem jól végzett gyakorlatok kellemetlenségekhez, akár aranyerességhez is vezethetnek. The post Az alagsori edzés következményei first appeared on 24.hu.

Az alagsori edzés következményei

Az új esztendő első heteiben, hónapjaiban sokan döntenek úgy: érdemes életmódot váltani és belevágni a testmozgásba. Nyárig még hónapok vannak hátra, így kellő elkötelezettséggel el lehet érni a kívánt beachbodyt a strandidőszakra.

Többen ilyenkor nem az edzőtermi felkészülést, hanem az otthoni mozgást választják: megannyi saját testsúlyos gyakorlat ismert, és az interneten rengeteg tippet lehet olvasni arról, miként barkácsolhat az ember magának házi súlyzókat. A felkészülés során viszont nem árt szem előtt tartani: ha nem vagyunk kellőképpen körültekintőek, akár sérülést is okozhatunk magunknak a sufniedzésekkel.

Rémálom lehet az edzésből

A Jóbarátok sorozat egyik emlékezetes epizódjában az egyik főszereplő, Joey otthoni edzése kifejezetten rosszul alakul: az erőlködéstől sérvet kap, ami hosszú időn át gyötri, mivel biztosítás hiányában nem hajlandó orvoshoz fordulni. Bár a helyzet a tálalásnak köszönhetően komikus, sokaknak mégis fájdalmasan valóságos.

Tény, hogy az át nem gondolt edzés a hagyományosabb panaszok, így az izomláz és a húzódások mellett súlyosabb, elsőre egészen megdöbbentő, hosszabb távú problémákat is okozhat. A túlzott megerőltetés akár aranyérbetegség kialakulásához is vezethet, ami megfelelő kezelés nélkül igen súlyos szövődményeket is előidézhet.

Mindenekelőtt fontos leszögezni: az edzés önmagában nem okoz aranyeret, ami problémás lehet, az a fokozatosság hiánya, illetve a nem megfelelő technika és felszerelés. A konditermekben nem véletlenül segítik edzők és kifejezetten edzési célokra gyártott eszközök az erősítést, illetve a fogyást. Persze az ember kellő tájékozódást követően otthon is mozoghat, de bizonyos megoldásokat, gyakorlatokat így is érdemes kerülni.

Az otthoni edzésnél az egyik legfontosabb, hogy kíméljük a törzs izmait, hiszen az extrém megerőltetés háti és hasüregi nyomásfokozódást idézhet elő, ami pedig növeli az aranyér kockázatát. A legjobb módszer, ha jól kiegyensúlyozott súlyokkal végezzük a gyakorlatokat, nem visszük túlzásba az edzést, és kerüljük a rendkívül nehéz tömegeket. Mindez nem csupán magára a súlyzózásra vonatkozik, a felülést és a hasprést sem szabad mértéktelenül végezni – még akkor sem, ha úgy érezzük, fizikailag egyébként bírnánk a gyakorlatot. Hiába akarunk az intenzív mozgással gyorsan látványos eredményt elérni, ha közben sérülést okozunk magunknak.

A megfelelő eszköz kiválasztása mellett a technikára is érdemes fókuszálni. Ebből a szempontból a légzésre különösen oda kell figyelni, a levegő benntartása a gyakorlatok közben ugyanis növeli az aranyér kialakulásának esélyét.

Hirdetés

Telitalálat aranyér ellen!

Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A cikk a Phytotec Hungária támogatásával készült.

The post Az alagsori edzés következményei first appeared on 24.hu.