Bonnie Andrews, a Story Gála sztárfellépője: „Attól szép az élet, hogy sokszínű!”
A Story Gála az ő különleges produkciójával indult, és nyugodtan mondhatjuk, kiváló hangulatot varázsolt a Madame Tussauds Budapest nagytermébe. The post Bonnie Andrews, a Story Gála sztárfellépője: „Attól szép az élet, hogy sokszínű!” first appeared on Story.
A 33 éves átalakulóművész Céline Dion egyik slágerével szórakoztatta a Story Csillagok Díjátadó Gála közönségét, máskor pedig Oláh Ibolya vagy éppen Whitney Houston dalait kelti életre. A civilben irodistaként dolgozó Norbi egyébként tiktoker, videói népszerűek: több mint százezres megtekintéssel futnak a portálon.
A szülei mindig mellette álltak
Na de ki ez a feltörekvő sztár, aki eddig leginkább az Orfeum világában volt ismert, ám a drag berobbanása óta napról napra egyre népszerűbb lesz? Bonnie Andrews, azaz Norbi a Story magazinnak mesélt életútjáról, önmaga megtalálásáról. „Teljesen átlagos családba születtem. Mindig is jó kapcsolatban voltam a szüleimmel, és ezen szerencsére a melegségem sem változtatott. Nagyjából tizenkét éves lehettem, amikor először tudatosult bennem, hogy nem a lányok, hanem a fiúk tetszenek. Bár később volt barátnőm is, szexuális vonzalmat mindig is a saját nemem iránt éreztem. Tizenhat éves koromban lettem először szerelmes, majd amikor komolyra fordult a dolog, akkor a szüleimnek is beszéltem róla, és elmondtam nekik, hogy meleg vagyok.”
Azt is elárulta, hogy az édesanyjának annak a munkahelyén, egy ABC-ben vallott színt. „Nyilván félrevonultunk, nem a húspult mellett meséltem el a részleteket – mondta nevetve. – De igen, a kisboltban világosítottam fel anyukámat arról, hogy meleg vagyok. Igazából már sejtette, így nem érte hideg zuhanyként hír, ahogyan a családom többi tagját sem. Mindenki abszolút elfogadó volt, és támogatott, hiszen számukra az én boldogságom a legfontosabb, nem pedig az, hogy azt egy nő vagy egy férfi oldalán találom meg.”
Ki a drag queen?
A TV2 Sztárban Sztár All Stars műsorában minden szombat este olyan produkciókat láthattunk, ahol a férfi hírességek női hírességnek öltöznek. Ez a jelenség valójában egy műfajként létezik. A drag queen olyan férfi, aki előadás, szórakoztatás céljából kirívó, eltúlzott módon nőnek öltözött, illetve a ruházat mellett általában sminkkel és a viselkedésével is hangsúlyozza a nőiességét. A drag szó az angol dressed as a girl, vagy lánynak öltözött kifejezés rövidítése, a queen jelentése pedig királynő, ami az eltúlzott nőiességre utal. (Forrás: lexiq.hu)
Tökélyre fejlesztette a sminkelést
Miután szexuális irányultságát tinédzserkora óta nyíltan vállalta, a művészi vénáját, jó kézügyességét is egyre többször mutatta meg. A sminkelést mint önkifejezési formát mára tökélyre fejlesztette, nem véletlen, hogy civil munkája mellett átalakulóművészként tevékenykedik. „Tizennyolc éves koromban voltam először melegbárban egy transzvesztitashow-n, de akkor egyáltalán nem kapott el az előadás hangulata, látványa. Ellenben később, amikor megismerkedtem egy olyan előadóval, aki fantasztikus átalakulásokon esett át, én is szerettem volna ezt megtanulni, és komolyabban foglalkozni a sminkeléssel. Nem is a nővé válás, illetve annak imitálása a fő motivációm, hanem maga az önkifejezés, az érzéseim, a gondolataim, a személyiségem megmutatása a különböző make-upokon, ruhákon és kiegészítőkön keresztül” – taglalta a Bonnie Andrews néven ismert előadó.
Hozzátette: éppen ez különbözteti meg a transzvesztita művészeket a dragelőadóktól. „Nyilván van egy alaprepertoárom, visszatérő karaktereim, előadásaim, dalok, amikre tátogok. Ilyen például Oláh Ibolya Magyarország című dala és Whitney Houston I Will Always Love You című slágere, de itt sem az eredeti előadó utánzása, annak megszemélyesítése a cél, hanem a bennünk rejlő sokszínűség megmutatása és persze a szórakoztatás.”
„Anyukámmal mentem magas sarkút próbálni”
De vajon miként és mennyi idő alatt alakul át Norbi hétköznapi fiúból az éjszaka királynőjévé? „A készülődés leghosszabb folyamata a sminkelés, amikor az egész arckarakteremet átformálom. Ez nagyjából két órát vesz igénybe, majd jön a haj, amit egy fodrász szokott elkészíteni nekem, végül pedig a jelmezszerű fellépőruhát is magamra öltöm. A ruháimat általában egyedileg készíttetem, varratom, de nagyon sok darabot rendeltem már az interneten is, és olykor egy-egy üzletbe is benézek. Volt, hogy anyukámmal mentem el magas sarkú cipőt próbálni – mondta nevetve Norbi. – Egyébként nagyjából háromszáz női ruhadarabom van, a gardróbomból lassan már kifolynak a csillogó, flitteres ruhák, tüllök és különböző kiegészítők, ugyanakkor a hétköznapokban teljesen civil férfiruhában élem az életemet. Mindig is ügyeltem arra, hogy az előadóművészi létemet ne mossam össze a civil mivoltommal, teljesen elkülönítem a két személyiségemet egymástól. Míg Norbiként mackónadrágban, kutyát sétáltatva, a párommal összebújva tengetem a napjaimat, addig Bonnie-ként szűk ruhában, magas sarkúban és parókában szórakoztatom a közönséget. És pont ettől szép az élet, hogy sokszínű. Nem feltétlenül kell egyvalamilyennek lennünk, nyugodtan megmutathatjuk a különböző oldalainkat. Nekem legalábbis így kerek az életem, meleg férfiként, aki hol nőként, hol pedig nem bináris személyként teljesedik ki!”
Bonnie és Clyde után szabadon
A népszerű drag queentől azt is megkérdeztük, honnan ered a művészneve, a Bonnie Andrews. „A keresztnevet a híres bűnöző, Bonnie után vettem fel, ugyanis a szerelmet én is hozzá hasonlóan élem meg: tűzbe mennék a páromért. Az Andrews nevet pedig a kedvenc külföldi dragcsaládom és legfőképpen Erica Andrews után vettem fel.”
Kiemelt kép és fotók: Schumy Csaba/fotocentral.hu; Archív
The post Bonnie Andrews, a Story Gála sztárfellépője: „Attól szép az élet, hogy sokszínű!” first appeared on Story.