Ezek a jelei, hogy zavar lépett fel a pajzsmirigyed működésében!
A pajzsmirigy működési zavara rendkívül gyakori. Csak Észak-Amerikában több mint 25 millióra becsülik azok számát, akiknél ez a probléma kimutatható, a betegek fele pedig nem is sejti, hogy nála is fennáll. A pajzsmirigyhez kapcsolódó problémák 90%-át a pajzsmirigy alul működése teszi ki. De melyek a tünetei? A pajzsmirigy felelős az anyagcseréért, azért, hogy sejtjeink […] The post Ezek a jelei, hogy zavar lépett fel a pajzsmirigyed működésében! appeared first on Tudasfaja.com.
A pajzsmirigy működési zavara rendkívül gyakori. Csak Észak-Amerikában több mint 25 millióra becsülik azok számát, akiknél ez a probléma kimutatható, a betegek fele pedig nem is sejti, hogy nála is fennáll.
A pajzsmirigyhez kapcsolódó problémák 90%-át a pajzsmirigy alul működése teszi ki. De melyek a tünetei?
A pajzsmirigy felelős az anyagcseréért, azért, hogy sejtjeink milyen gyorsan képesek az elfogyasztott ételeket energiává alakítani.
Ha a pajzsmirigy nem működik megfelelően a sejtek nem fognak kellő tempóban dolgozni és energiahiány lép fel. A pajzsmirigy alul működésének számos tünete van.
A pajzsmirigy alulműködés 8 jellemző tünete:
- Hízás vagy a fogyásra való képtelenség
- Hangulatingadozás, idegesség, depresszió
- Még 8 óra alvás után is fáradtságérzet
- Nem tiszta gondolkodás, gyenge koncentráció, a fókuszálás hiánya
- Lecsökkent nemi vágy, szabálytalan menstruációs ciklus, terméketlenség – mind jele a női hormonháztartás kiegyensúlyozatlanságának
- Állandó fázás, hideg kezek és lábak
- Kiterjedt hajhullás, körmök töredezése, bőr berepedezése
- Székrekedés
Hogyan derítsük ki, hogy a pajzsmirigy áll-e a háttérben?
Laboratóriumi tesztek segítségével ellenőrizhetjük a pajzsmirigy működését. A következőket érdemes vizsgálni a tünetek jelentkezése után:
- TSH (pajzsmirigy stimuláló hormon)
- szabad T4 (inaktív pajzsmirigy hormon)
- szabad T3 (aktív pajzsmirigy hormon)
- Reverz T3 (inaktivált pajzsmirigy hormon)
- Pajzsmirigy-kötő globulin (fehérje, ami megköti a pajzsmirigy hormont)
- Pajzsmirigy peroxidáz antitestek (TPO Ab)
- Thyroglobulin antitestek
8 dolog, amit megtehetünk a pajzsmirigy jobb működése érdekében:
- Gluténmentes és tejmentes étrend: A glutén és a tej fehérjéi gondot okozhatnak az emésztőrendszerben, autoimmun betegségeket okozhatnak, melynek során az immunrendszer megtámadja a pajzsmirigyet. Ez a Hashimoto thyreoiditis
- Mellékvesék támogatása: A mellékvesék és a pajzsmirigy együtt dolgoznak, ezért mindkettő számára fontos a megfelelő tápanyagok biztosítása.
- Tanuljuk meg kezelni a stresszt – Mindannyiunknak megvan rá a megfelelő módszere, csak meg kell találnunk, hogy melyik az. Jóga, meditálás, futás, illóolajok, masszázs, súlyemelés, gyerekekkel való játszás és így tovább.
- Minden éjjel aludjunk 8 órát – Ha lehetséges, mindennap ugyanabban az időben feküdjünk le és keljünk fel. Alakítsuk ki saját alvási rutinunkat.
- Szedessük ki fogunkból a higanyos amalgám tömést.
- Használjunk természetes fogkrémet – A fluoridról kimutatták, hogy gátolja a jódot a pajzsmirigy hormonhoz való kapcsolódásban, hasznavehetetlenné téve azt. A brómnak és a klórnak hasonló hatásai vannak.
- Gyógyítsuk meg a bélrendszert – Egy jól működő emésztőrendszer alapvetően fontos a jó egészséghez.
- Keressünk egy jó orvost, aki a tesztek elvégzésével kiderítheti, mi okozza a pajzsmirigy működési rendellenességét.
The post Ezek a jelei, hogy zavar lépett fel a pajzsmirigyed működésében! appeared first on Tudasfaja.com.