Története során másodszor szerzett pontot Kanada ellen az osztrák válogatott, amely 1-6-ról állt fel. The post Ilyen hokimeccset is ritkán lát a világ – Ausztriának is van egy hős Marco Rossija first appeared on 24.hu.

A prágai mérkőzés első két harmadában a tengerentúli együttes uralta a játékot és hat gólt lőve megnyugtató előnyre tett szert.

A harmadik szakaszban azonban a rivális kihasználta, hogy a korábbinál szelősebben védekezett a kanadai válogatott és kilenc lövéséből öt gólt szerezve – az utolsót 49 másodperccel a vége előtt Marco Rossi, az osztrákok minnesotai centere ütötte – egyenlíteni tudott.

A hosszabbítás aztán csupán 15 másodpercig tartott, mivel John Tavares szinte azonnal a bedobás után bevette az osztrák kaput.

Ausztria azonban így is ünnepel, hiszen még soha nem lőtt két gólnál többet Kanada ellen tétmérkőzésen, de pontot is csupán másodszor szerzett története során.

Korábban erre 2004-ben volt példa, szintén Prágában egy 2-2-es meccsen.

A második harmad után már senki sem hitt bennünk a világon. Őrület, nem tudom levenni a mosolyt az arcomról. Félelmetes

– nyilatkozta a mérkőzést követően mondta Dominic Zwerger, a svájci HC Ambrì-Piotta szélsője.

Marco Rossi, az NHL-ben szereplő Minnesota Wild csatára sem hitte el a történteket.

„Két harmad után nehéz volt hinni benne – valójában lehetetlen. Ám hirtelen elkezdtünk gólokat ütni, 6:3, majd 6:4 után pedig elkezdtünk hinni. Természetesen a szerencse is mellettünk volt. Soha nem felejtjük el ezt a meccset” – mondta a csatár, aki 49 másodperccel hosszabbításba küldte a meccset.

Harminc éve vagyok edző, és láttam őrült meccseket. De ez,!

6:4-től már azon gondolkodtam, hogy leviszem a kapust. Olyan eufória volt, hogy egy felhőn repültünk. Öt gólról egyenlítettünk Kanada ellen!!!” – mondta Roger Bader szövetségi kapitány.

Jégkorong, vb, 3. forduló

A csoport:
Kanada – Ausztria 7-6 (3-1, 3-0, 0-5, 1-0) – hosszabbítás után
Norvégia – Dánia 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Az állás: 1. Kanada 8 pont/3 mérkőzés (16-9), 2. Svájc 8/3 (13-8), 3. Finnország 7/3, 4. Csehország 6, 5. Dánia 3/3 (6-8), 6. Norvégia 3/4 (8-15), 7. Ausztria 1/3, 8. Nagy-Britannia 0/2.

B csoport:
Franciaország – Lengyelország 4-2 (2-0, 2-2, 0-0)
Lettország – Kazahsztán 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)

Az állás: 1. Svédország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Lettország 7/3, 3. Szlovákia 5/3, 4. Egyesült Államok 4/3 (12-11), 5. Franciaország 4/3 (7-8), 6. Kazahsztán 3/3 (5-9), 7. Németország 3/3 (8-16), 8. Lengyelország 1/3.

The post Ilyen hokimeccset is ritkán lát a világ – Ausztriának is van egy hős Marco Rossija first appeared on 24.hu.