Kökény Attila elárulta, mit gondol valójában a Megasztárról

Kökény Attilának megvan a véleménye a fiatal zenészekről és a tehetségkutatókról is. The post Kökény Attila elárulta, mit gondol valójában a Megasztárról first appeared on Story.

Kökény Attila elárulta, mit gondol valójában a Megasztárról

A Megasztár tavaly, tizenkét év kihagyás után tért vissza a képernyőre. Kökény Attila a műsor ötödik szériájának felfedezettje, karrierje azóta is töretlen, így joggal alkot véleményt a szakmáról.

2010-ben teljesen felfordult az élete, miután szerepelt a műsorban, és azóta is jó szívvel gondol a produkcióra. Az énekes azt látja, mára a tehetség fogalma jócskán átformálódott, hiszen már úgy is felkapottá válhat valaki, ha a különböző közösségi oldalakon gyárt tartalmakat.

„Az az igazság, hogy ami most működik a zeneiparban, abba nagyon sok beleszólásom nincs, mert a rapet és az ehhez hasonló stílusokat én nem értem, még a szövegeket sem. De van nagyon sok tehetséges fiatal most is, ami nagyon jó. Amikor visszatért a Megasztár, különösen örültem, hogy hű maradt önmagához, mert valóban az énekeseket keresték”

– mesélte a Ripostnak.

„Remélem, hogy lesznek még fiatalok, akik valóban a zenéért és az éneklésért indulnak el ezen az úton, és nem csak úgymond az azonnali sikerért és hírnévért. Szerintem az a jó, ha zene szeretete viszi őket előre, először valóban megtanulnak énekelni, és majd azután jön a siker előbb-utóbb” – tette hozzá.

Azt is kifejtette, hogy mit gondol a legutóbbi győztesről, Gudics Mátéról:

„Gudics Máté egy elképesztő hang szerintem, nálam az a Megasztár, amit ő képvisel.”

A büszke győztes

De mi minden változott Gudics Máté életében, amióta megnyerte a Mega­sztárt? „A rövid válaszom az, hogy megszállt egyfajta nyugalom. Oda kerültem, ahol lenni szerettem volna. Bővebben kifejtve ez azt ­jelenti, hogy már nem stresszelek úgy a családom jövője miatt, hogy mi lesz holnap… Végre a zenével foglalkozhatom: készülnek a saját dalaim, és egyre több felkérést kapok.

Hogy hol találkozom a közönségemmel, az egyáltalán nem érdekel: falunap, sportcsarnok vagy fesztivál, én örömmel megyek. A lényeg, hogy találkozzunk egymással!

Van, hogy egy szál gitárral lépek fel, de hamarosan összeáll a zenekarom, sőt készül a szimfonikusokra hangszerelt műsorom is! Próbálom kihasználni azokat a lehetőségeket, amik szembejönnek velem, így tettem akkor is, amikor én énekeltem fel A Kiképzés főcímdalát. A következőt meg meglátjuk. De egy biztos, nem fogok elszállni a sikertől” – jegyezte meg mosolyogva Máté.

Kiemelt kép és fotó: TV2

The post Kökény Attila elárulta, mit gondol valójában a Megasztárról first appeared on Story.