„Olykor lincshangulat van” – ilyen az élet az oktatásban, ahol a minisztérium szerint zökkenőmentesen megy minden a felmondások után is
Állítólag minden rendben, olvasóink azonban nem így látják. Mindent a gyerekek fognak megszívni, de lesz kirakat, meg propaganda, mint anno a szocializmusban, írta egyikük.
Zökkenőmentesen indult a tanév, a pedagógusok 99 százaléka az új jogállást választotta, elmaradt a felmondási hullám – nyilatkozta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára október 5-én a Magyar Nemzetnek.
Mint kiderült, összesen 1205 pedagógus, a tanárok nagyjából egy százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem lép át az új életpályatörvény hatálya alá. Rétvári megköszönte a 99 százaléknak, hogy „nem ült fel a rémhíreknek, és továbbra is az egyik legszebb és legnehezebb hivatást gyakorolja, gyermekeinket neveli”.
Az államtitkár hosszasan sorolta az új életpályatörvény áldásos hatásait, és ostorozta a „baloldalt”, mivel „azért dolgoztak, hogy kevesebb tanáruk legyen a magyar diákoknak”, „Brüsszelben pedig nap mint nap akadályozzák, hogy a magasabb pedagógusbér-emelést megkaphassák”.
Rétvári úgy fogalmazott:
„Eljött az idő, hogy a politikusok végre ne korbácsolják tovább az indulatokat az iskolákban. Az új életpályatörvényt elfogadtuk, a pedagógusok 99 százaléka az új jogállást választotta. Megtörtént, aminek meg kellett történnie. Eddig hergeltek és politikai aktivistákat küldtek a tanárokra és a diákokra, de most már hagyják őket békén, vonuljon ki a politika az iskolákból, hogy nyugodt körülmények között tudjon folytatódni a tanítás.” Megtörtént hát, aminek meg kellett történnie, a minisztérium álláspontja szerint az oktatás zökkenőmentesen folyik, a politikának pedig el kell tűnnie az oktatásból.
Mi viszont arra kértük olvasóinkat, írják meg nekünk, mi van az iskolákban, valóban zökkenőmentes-e a munka.