Omlós mézeskalács receptje, ami biztos nem keményedik meg akár 2 hétig!

A tél és a karácsonyi, ünnepek környéki időszak nagy kedvence a mézeskalács, amit kicsik és nagyok is egyaránt szeretnek és várnak.     Igazán jó mézeskalács receptet azonban elég nehéz találni, főleg olyat, ami segít, hogy napokig puha maradjanak a kalácsok. Nos, nekünk sikerült és elhoztuk Önöknek! Ezzel a recepttel akár 1 héttel korábban is […] The post Omlós mézeskalács receptje, ami biztos nem keményedik meg akár 2 hétig! appeared first on Tudasfaja.com.

Omlós mézeskalács receptje, ami biztos nem keményedik meg akár 2 hétig!

A tél és a karácsonyi, ünnepek környéki időszak nagy kedvence a mézeskalács, amit kicsik és nagyok is egyaránt szeretnek és várnak.

 

 

Igazán jó mézeskalács receptet azonban elég nehéz találni, főleg olyat, ami segít, hogy napokig puha maradjanak a kalácsok.

Nos, nekünk sikerült és elhoztuk Önöknek! Ezzel a recepttel akár 1 héttel korábban is megsüthetjük a kalácsokat, 2 hétig is ugyanolya puhák és omlósak maradnak majd!

Mi a titok?



A jó mézeskalács titka a pihentetés! Éppen ezért érdemes a tésztát délután összegyúrni és egy éjszakára hűtőbe tenni. A kellő ideig pihentetett massza könnyebben kezelhető, jobban összeérnek az ízek és a kelesztés is gyorsabb lesz, hamarabb feljön a tésztasütés közben.

Továbbá érdemes szobahőmérsékletű alapanyagokkal dolgoznod, ami nemcsak a könnyebb elegyítésben segít, de jobb állagot is ad a mézeskalácsnak.

De talán a legfontosabb, hogy időben vedd ki a tésztát a sütőből: 5-7 perc elég a mézeskalácsnak, hogy átsüljön. Akkor jó a tésztád, ha érintésre még ruganyos, szerkezetre már szivacsos, de semmiképp sem barnult meg nagyon, csak épp, hogy színt kapott.



Omlós mézeskalács, ami biztosan nem lesz kemény

Hozzávalók (60-80 darabhoz, mérettől függően):



  • 250 g barnacukor
  • 2-3 ek. méz
  • 2 tojás
  • 100 g vaj
  • 450 g liszt (fele-fele arányban rozs- és búzaliszt)
  • 1 csapott ek. szódabikarbóna
  • 1 kk. háztartási ecet
  • 2 ek. tejföl
  • 1-1 kk. őrölt fahéj, szerecsendió, szegfűszeg, csipet ánizs

Díszítéshez:

  • Tojásfehérje
  • Porcukor



Elkészítés:

Tegyél fel egy lábast gőz fölé, amiben a cukrot, a mézet, a tojásokat és a vajat állandó kevergetés mellett krémesre keversz. Ha kész, tedd félre hűlni. A szódabikarbónát keverd el az ecetben, és add hozzá a még meleg, de már nem forró masszához. Közben a liszthez keverd hozzá a fűszereket, majd a tejföllel együtt forgasd bele a tésztamasszába. Ha jól összedolgoztad a hozzávalókat, egy lágy, képlékeny anyagot fogsz kapni. Nem kell megijedned, a pihentetés után könnyebben fogsz tudni dolgozni vele. Fedd le folpackkal, és tedd hűtőbe éjszakára.



A nyújtódeszkát alaposan lisztezd be, hogy a ragacsos tészta biztosan ne tapadjon hozzá. Gyúrd át lisztezett kézzel a masszát, majd nyújtsd ki nagyjából 3 mm vastagságúra. A kiszaggatott formákat sütőpapírra vagy szilikon sütőlapra rakd, és tedd a 180 fokra előmelegített sütőbe. Körülbelül 5-7 perc alatt készre sül a tészta. Ügyelj rá, hogy semmiképpen ne süsd túl, maradjon ruganyos állagú a mézeskalács! A kisült figurákat tízpercnyi hűlés után pakold jól záródó dobozba.



Ha szeretnéd feldíszíteni a mézeskalácsokat, várd meg, míg a sütő visszahűl nagyjából 100 fokra. A tojásfehérjéhez annyi porcukrot adj, hogy fényes, sima, sűrű krémet kapj. Töltsd zacskóba a masszát, aminek az egyik sarkán vágj egy kis lyukat, mint egy nyomózsáknál, és mintázd ki a tésztát. Az alapon bekapcsolt, 100 fok körüli sütőben pár perc alatt megkeményedik rajta a máz. Dobozban tárold az omlós, puha mézeskalácsot!

The post Omlós mézeskalács receptje, ami biztos nem keményedik meg akár 2 hétig! appeared first on Tudasfaja.com.