Rendkívüli figyelmeztetés jött az MVM-től! Mindenki érintett!
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. nevében gyakran előfordult, hogy csalók adathalász e-maileket küldtek, és ezek a valótlan számlaértesítők vagy emlékeztetők rendszerint nagyon hasonlítottak a valódiakhoz. Az áldozatokat olyan hamis fizetési oldalakra terelték át, ahol a csalók hozzáférhettek az ügyfelek fizetési adataihoz. Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. nevében csalók már többször is küldtek ilyen adathalász […] The post Rendkívüli figyelmeztetés jött az MVM-től! Mindenki érintett! appeared first on Tudasfaja.com.
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. nevében gyakran előfordult, hogy csalók adathalász e-maileket küldtek, és ezek a valótlan számlaértesítők vagy emlékeztetők rendszerint nagyon hasonlítottak a valódiakhoz.
Az áldozatokat olyan hamis fizetési oldalakra terelték át, ahol a csalók hozzáférhettek az ügyfelek fizetési adataihoz.
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. nevében csalók már többször is küldtek ilyen adathalász e-maileket, amint azt a life.hu is beszámolt. A csalók célja, hogy az MVM ügyfeleitől érzékeny információkat, például bejelentkezési adatokat és banki információkat, valamint jelszavakat szerezzenek meg.
Az adathalászatnak számos módszere létezik, az egyik ilyen módszer pedig az, amikor a csalók látszólag hiteles forrásból érkező e-maileket küldenek az ügyfeleknek. Ezekben az üzenetekben olyan hamis weboldalakra vezető linkek vagy akár kártékony mellékletek is találhatóak lehetnek, amelyekkel a csalók megpróbálják megszerezni az áldozatok személyes vagy pénzügyi információit.
A hamis e-mailek gyakran a részletekbe menően hasonlítanak a valódiakhoz, de valójában olyan fizetési oldalakra vezetnek, ahol a csalók megszerezhetik az ügyfelek fizetési adatait. Az adathalász kísérletek felismeréséhez az alábbi jelekre érdemes figyelni:
-
- Pontatlan információk: A megtévesztő e-mailben szereplő információk gyakran nem pontosak vagy ellentmondásosak lehetnek. Az adathalászok törekedhetnek arra, hogy minél hitelesebben ható üzenetet küldjenek, de mégis apróbb eltérések adódhatnak.
- Helyesírási hibák és ékezetek hiánya: Az üzenetekben előfordulhatnak helyesírási hibák vagy ékezetek nélküli, rosszul megfogalmazott mondatok. Ez azért van, mert sok ilyen e-mail fordítóprogram segítségével készül.
- Időzítés: Az adathalász próbálkozások időzítése változó lehet. Érdemes megfigyelni, hogy a megszokott időszakban érkezett-e a számlaértesítés vagy az e-mailes értesítés.
- Gyanús linkek: Az e-számla értesítők tartalmazhatnak olyan közvetlen fizetési linkeket, amelyekre rákattintva a csalók oldalára jutunk. Mielőtt rákattintanánk, érdemes az egérkurzort a hivatkozás fölé vinni, hogy a böngészőben előnézetben megjelenítse, hova vezet a link.
Az MVM arra kéri az érintett ügyfeleket, hogy az adathalász-gyanús üzeneteket továbbítsák az [email protected] e-mail-címre, és lehetőleg csatolják hozzá az esetleges csatolt számlát is, hogy segítsék az ilyen próbálkozások felismerését és megakadályozását.
The post Rendkívüli figyelmeztetés jött az MVM-től! Mindenki érintett! appeared first on Tudasfaja.com.