„Stankovic szerződtetésekor írásba foglalták, hogy ugródeszkaként tekint a Fradira”

A Ziccerben szóba került Stankovic dicstelen eloldalgása Moszkvába, majd beszéltünk arról, hogy a játék demokratizálódásának tekinthető-e az, hogy a FIFA vizsgálja a külföldön játszott bajnokik lehetőségét. Végül pedig két kérdés körül forogtak gondolataink: igazságos-e a futball és mit adott nekünk a VAR? The post „Stankovic szerződtetésekor írásba foglalták, hogy ugródeszkaként tekint a Fradira” first appeared on 24.hu.

„Stankovic szerződtetésekor írásba foglalták, hogy ugródeszkaként tekint a Fradira”

Nem mindegy, hogy a Serie A-ba vagy a nemzetközi kupaindulástól elzárt orosz ligába teszi át az ember a székhelyét. Dejan Stankovic az utóbbit választotta, pedig elmondása szerint az Inter kispadját tűzte ki maga elé célul. A Szpartak Moszkvába való távozásához elég volt csak négy havi bérét leszurkolnia az oroszoknak: A távozása pedig több kérdést is felvet:

  • Miért nem várta meg a derbit és lépett le még a bajnoki érmek átadása előtt Stankovic?
  • Mit mond el ez a Fradiról, és mit a gyakran tiszteletről és ferencvárosi szívről beszélő szerb edzőről?

A téma kapcsán beszéltünk arról, hogy Kubatovot megvette-e Stankovic a dumájával,

milyen tendenciát azonosítunk a Fidesz korábbi világklasszisokhoz való hozzáállásában, valamint milyen kihívásokkal néz szembe és milyen opciók közül válogathat az a sportvezető ma Magyarországon, aki edzőt keres a csapatának.

A FIFA felállított egy munkacsoportot, ami vizsgálja a lehetőségét annak, hogy a jövőben külföldön is játszhassanak bajnokikat a nemzeti bajnokságok csapatai. Hova vezet ez? Lehet-e ezt úgy értelmezni, hogy demokratizálódik a játék, vagy inkább mindennek ellentmond, amit a futball jelent? Ha lehetünk Liverpool-szurkolók Kazincbarcikáról a rendszeres meccsre járás élményén túl mindent ugyanúgy megkapva, akkor a következő lépés a klubidentitás demokratizálása felé nem az, hogy elvigyék a külföldi szurkolókhoz a meccseket? Az adás ezen pontján Kazincbarcikától Dubajig jutunk.

A Premier League-ben a Wolverhampton javaslatára a klubok a június 6-i közgyűlésen tárgyalnak arról, hogy megszüntessék-e a VAR használatát a ligában. A javaslat elfogadásához a 20 klubból 14-nek kellene támogatnia. Mit mond el a videóbíró megítéléséről, ha már a világ legprofitorientáltabb bajnokságában is felvetődik a kivezetése? Az igazságosság szempontjából közelítettük meg a kérdést, kitérve arra, hogy vajon attól, hogy objektívan igazságosabb lett a játék, a szurkoló is így éli-e meg? A téma kitárgyalása során megidézzük Valentin Ivanovot, aki a 2006-os VB-n a Portugália – Hollandia nyolcaddöntőn 16 sárga- és 4 piros lapot osztott ki, de szóba kerül egy Coventry – Manchester United meccs, a játékvezetők feladata és logikája, a konzisztencia és meccsmenedzsment egymásnak feszülése, a romantikus populizmus, valamint a mítoszok és történetek fontossága.

Ha nemcsak hallani, hanem olvasni is szeretnél arról, hogy miért a futball a legcsodálatosabb dolog a világon, akkor regisztrálj a 24.hu-ra és iratkozz fel Kele János hetente érkező Eb-hírlevelére, valamint gyere el május 30-án a Turbinába Pető Péter könyvbemutatójára, amire előzetes regisztrációdért cserébe A futball soha nem érhet véget című könyv helyszínen történő megvásárlásához felhasználható, 30%-os kedvezményre jogosító kuponnal ajándékozunk meg!

Kapcsolódó
Tényleg a Real Madrid a futballvilág Halálos Iramban-szériája?
Melyik műfajban jó igazán Signor Bajnokok Ligája, azaz Carlo Ancelotti? Mit mond el a Sárga Falból kiváló Edin Terzić ténykedése a német futballkultúráról? Kinek kedvez az, hogy az UEFA 23-ról 26 főre emelte az Eb-re nevezhető keretek létszámát?

The post „Stankovic szerződtetésekor írásba foglalták, hogy ugródeszkaként tekint a Fradira” first appeared on 24.hu.