Ukrán béketervek: a védelmi miniszter nemzetközi munkacsoport létrehozását javasolta

Mint arról beszámoltunk, Ignazio Cassis svájci külügyminiszter vasárnap Davosban, a Kijev által előterjesztett béketervvel foglalkozó nemzetbiztonsági tanácsadók negyedik találkozóján azt javasolta, hogy Kínát be kell vonni az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború befejezésére irányuló erőfeszítésekbe. The post Ukrán béketervek: a védelmi miniszter nemzetközi munkacsoport létrehozását javasolta first appeared on 24.hu.

Ukrán béketervek: a védelmi miniszter nemzetközi munkacsoport létrehozását javasolta

Mint arról beszámoltunk, Ignazio Cassis svájci külügyminiszter vasárnap Davosban, a Kijev által előterjesztett béketervvel foglalkozó nemzetbiztonsági tanácsadók negyedik találkozóján azt javasolta, hogy Kínát be kell vonni az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború befejezésére irányuló erőfeszítésekbe.

A találkozón részt vett Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter is, aki egy olyan nemzetközi munkacsoport létrehozását javasolta az értekezleten, amely az orosz megszálló erők Ukrajnából való kivonásával foglalkozik.

A találkozón bemutattuk az ukrán elnök béketervének 6. pontját: az orosz csapatok kivonását Ukrajna területéről

írta a Facebookon. Hangsúlyozta, hogy Ukrajna szuverenitásának és területi épségének helyreállításáról nem lehet beszélni „az orosz csapatok és terrorszervezetek teljes kivonása és leszerelése nélkül”. Javasolta ezért egy védelmi miniszteri és nemzetbiztonsági tanácsadói szintű nemzetközi munkacsoport létrehozását a csapatkivonási mechanizmus közös kidolgozására.

(MTI)

The post Ukrán béketervek: a védelmi miniszter nemzetközi munkacsoport létrehozását javasolta first appeared on 24.hu.