Felemásra sikerült a párizsi olimpia 13. napja kajak-kenuban, nyíltvízi úszónk parádés versenyt zárt, Losonczi Dávid viszont vigasztalhatatlan. Összefoglaló. The post Váratlan bronzérem, egy boldog és egy szomorú ötödik helyezett – a magyarok csütörtöki mérlege az olimpián first appeared on 24.hu.

Bronzéremmel gazdagodott a magyar gyűjtemény, de nyíltvízi úszásban és birkózásban is összejött egy-egy ötödik hely a Párizsi olimpia 13. versenynapján:

• A nap legnagyobb sikere egyértelműen a női kajaknégyes bronzérme volt, a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású csapat 500 méteren, saját bevallása szerint öngyilkos taktikával lett dobogós.
  • Sajnos a férfiaknál már nem jött össze a dobogó, a férfi kajaknégyes hetedik, az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenupáros hatodik helyen végzett a döntőben.
  • A versenynapnak Fábián Bettina adta meg az alaphangot, aki pazar versenyzéssel ötödik lett élete első olimpiáján a nyíltvízi úszók 10 km-es számában.
  • 10 órakor kezdődött a női hétpróba, két magyar, Krizsán Xénia és Nemes Rita részvételével. Krizsán a 100 m gát (1034 pont) és magasugrás (941) után a 11. helyről várhatta a súlylökést, ahol viszont 13,89 méteres dobással két helyet rontott. Kétszáz méteres síkfutásban viszont 24.92 másodperccel idei legjobbját futotta, amivel 15. helyen áll az első nap után. Nemes gáton 1004, magasugrásban 941 pontot gyűjtött, majd 13,64 méteres dobásával további 770 pontot kapott. A futás viszont nem sikerült jól, 25.61-gyel a 20. helyre csúszott vissza. A hétpróbázók pénteken a távolugrással és a gerelyhajítással folytatják és a 800 méterrel fejezik be kétnapos küzdelmüket.
  • Az egyetlen magyar ritmikus gimnasztikázó párizsi olimpikon, a karikával vb-bronzérmes Pigniczki Fanni az egyéni összetett selejtezőjében 12. helyen zárt, vagyis tartalékos lett a döntőre, ha ketten kiesnének a mezőnyből.
  • Az Eb-bronzérmes taekwondós, Józsa Levente döntő menetben kapott ki a kínai Liang Jü-suaj ellen a nyolcaddöntőben. Mivel a kínai nem jutott döntőbe, így Józsa számára befejeződött a verseny.
  • Kozák Luca és Kerekes Gréta 100 gáton nem jutott tovább a reményfutamból.
  • Elkezdték az öttusázók is a versenyt körvívással, Bőhm Csaba 13 győzelemmel és 22 vereséggel nehéz helyzetbe került, de az idén vb-ezüstérmes Szép Balázs jobban kezdett, ő 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki. A nőknél Gulyás Michelle extrát hozott, 24 győzelemmel a második helyre állt, emellett 11-szer kapott ki. Guzi Blanka is biztatóan kezdett, ahhoz képest, hogy ez nem az erős száma: 17/18-cal fejezte be a vívást.
  • A kötöttfogású birkózók 87 kg-os súlycsoportjában Losonczi Dávid a bronzért birkózhatott a dán Turpal Ali Bisultanovval, sajnos azonban 2-1-re kikapott és végül ötödik helyen zárt.
  • A női vízilabda-válogatott kikapott a negyeddöntőben az Egyesült Államok ellen, a helyosztókat viszont győzelemmel kezdte, miután 12-9-re verte a görögöket.

The post Váratlan bronzérem, egy boldog és egy szomorú ötödik helyezett – a magyarok csütörtöki mérlege az olimpián first appeared on 24.hu.