A magyar futball könnyen cserélhető zokninak nézi a fiatal játékosokat

Ezúttal a magyar labdarúgás került terítékre, ugyanis a hazai bajnokságok újraindulása és a nemzetközi kupaszereplés bőven szolgáltatott kitárgyalni valót. Elvárás-e, hogy Fradin kívül másik magyar csapat is főtáblás legyen? Szakmai alapon megindokolható-e ZTE-Fehérvár-Újpest transzfervonaton utazók közlekedése? Mi értelme van egy olyan rendszernek, ami alapján egy 20 éves játékos öregnek számít? The post A magyar futball könnyen cserélhető zokninak nézi a fiatal játékosokat first appeared on 24.hu.

A magyar futball könnyen cserélhető zokninak nézi a fiatal játékosokat

Olimpikonjaink árnyékában a magyar csapatok is szállítják a sikereket: négyből négy nemzetközi porondon szereplő csapatunk túljutott a második selejtezőkörön, közülük a Ferencváros már biztosan ott lesz valamelyik európai kupasorozat főtábláján. A példátlanul sikeres szereplés okán beszélgettünk arról, hogy meddig juthatnak a Konferencia Ligában versenyző klubok, elvárásként fogalmazható-e meg az, hogy legyen még egy főtáblás csapatunk a már megszokott Fradi mellett, valamint arról, hogy látunk-e olyan célt megfogalmazva, ami indokolja a magyar klubok – jellemzően közpénzből történő – feltőkésítését. Emellett pedig szót ejtettünk Pető Tamás és Bognár György nyilatkozatai nyomán szűk keretekről, halasztási kvótáról és rossz kommunikációról.

Az NB I-ben történő játékosmozgások jelentős hányadát adja ki a Zalaegerszeg-Fehérvár-Újpest relációban végbe menő igazolások. Beszéltünk arról, hogy mi lehet az oka, annak, hogy ez a három klub gyakran üzletel egymással, és hogy ezek a transzferek mennyire tekinthetőek szakmai alapon indokolhatónak. Szóba került még, hogy itthon kizárólag milyen esetekben nyilvánosak az átigazolási díjak, valamint találós kérdésként az is, hogy tudjuk-e, melyik az a magyar játékos, akiért egy éven belül kétszer fizettek úgy, hogy a magyar bajnokságon belül váltott csapatot.

Az NSÜ honlapjáról kimazsolázható – transzparensnek korántsem nevezhető – információk alapján az NB II-ben a 2024/25-ös szezonban egy 2005. január 1-nél később született játékosnak végig a pályán kell lennie ahhoz, hogy egy csapat megkaphassa a maximális támogatást, ami a fiatalok játszatásáért jár. Így fordulhatott elő, hogy a 20 éves Dúzs, aki tavaly végig védte a szezont, már kiöregedett a Honvédban, helyette a Budafok elleni szezonnyitón és a Tatabánya elleni bajnokin is a 2005-ös születésű Gyetván védett. Az eset kapcsán arról beszélgettünk, hogy mi értelme van egy olyan szabályozásnak, ami teljességgel idegen a sport szellemiségétől, mi történik így azokkal a játékosokkal, akik kicsúsznak a támogatott korosztályból, és hogy merre kellene elindulni akkor, ha több fiatalt szeretnénk látni a magyar pályákon.

Kapcsolódó
Varga Barnabás kikerült a Fradi BL-selejtezős keretéből
Először juthat szóhoz sérülése óta a magyar válogatott csatár.

The post A magyar futball könnyen cserélhető zokninak nézi a fiatal játékosokat first appeared on 24.hu.