Az olcsó kerti grillen is lehet jókat sütni, csak nagyobb tudás kell hozzá
A Filéző podcast vendége Stoller Márton BBQ és grillmester, az etyeki Plus 52 Event&Gastro Hall vezetője volt. Milyen út vezetett a kultúrantropológia szaktól a vendéglátásig? És ténlyeg felhígult a hazai grillkultúra? The post Az olcsó kerti grillen is lehet jókat sütni, csak nagyobb tudás kell hozzá first appeared on 24.hu.
Mikor van a szezon? Mindig!
Manapság már nincs kifejezetten grillszezon. Vannak már olyan technikák, sütők, amik egész évben használhatók. Ezért én nem szabnám meg, mikor van szezon, inkább azt mondom, hogy mindig mást lehet föltenni a grillre.
A lelkesedés már megvan
A grillel kapcsolatban a lelkesedés erős, a tudás meg majd csak megérkezik mellé. A felhígulást én is érzem. De egyébként Magyarországon majdnem mindennel hasonlóan zajlik. Van egy jó ötlet, ami nem feltétlenül a mi kultúránk része – mert nem mondhatjuk el azért, hogy egy igazán nagy grillező nemzet lennénk –, de a gyerekkori szalonnasütésekhez visszakanyarodni mindenkinek kedves élmény. Szerintem az egész ennek a kiteljesedése a továbbiakban.
Inkább a grill
Ha BBQ és grill közül kellene választani, ma már inkább a grillt mondanám. Ez valószínűleg azért van, mert van valami kaukázusi lövésem. Nem tudom, mi. Lehet, hogy egy előző élet vagy valami más, de a Fekete-tenger környéke, illetve a Kaukázus nagyon fekszik nekem, mind ízvilágban, mind hangulatban. És ott a füst, a grillezés és a szabadtéri sütés azért nagyon megy.
Só, bors, faszén
Ebben az egész műfajban a hőmenedzsmenten múlik minden. Erre ráépülve tudunk aztán játszani az ízekkel, amiben a faszén ugyanolyan fűszernek számít, mint a só és a bors. A faszén minősége attól függ, milyen fából van, milyen a hőleadása. Van, amelyikkel hiába pakolod tele a grillsütőt, akkor se tud 200 foknál többet. De az igazi szakértelem, hogyan tudsz bánni magával a hővel.
The post Az olcsó kerti grillen is lehet jókat sütni, csak nagyobb tudás kell hozzá first appeared on 24.hu.