BL-döntő: Az Inter taktikája jött be, mégis nyert a Manchester City

Szombaton, Isztambulban felért az európai klubfutball csúcsára a Manchester City, miután 1-0-ra legyőzte az Intert a Bajnokok Ligája döntőjében. Az angol csapat ezzel triplázott, korábban ugyanis a bajnokságot és az FA Kupát is megnyerte. The post BL-döntő: Az Inter taktikája jött be, mégis nyert a Manchester City first appeared on 24.hu.

A döntő után Mártha Bence Benitóval, a Sport24 állandó szerzőjével, és Militár Ivánnal, az FC El Paso Locomotive akadémia igazgatójával elemeztük a látottakat. Arra kerestük a választ:

• miért lett sokkal szorosabb a szombati finálé, miközben a többség sima, több gólos Man City-győzelmet jósolt?
  • Miért váltott Guardiola a pazarul működő, általa újragondolt WM-rendszerről (3-2-2-3) gyémánt felállásra (3-4-3, még inkább egy keskeny, a pálya közepét utaló 3-1-2-1-2-1)?
  • Miért működött meglepetésre intenzívebben, hatékonyabban az Inter letámadása, és eközben hogyan szívták el a levegőt Erling Haaland elől?
  • Várható-e a következő években olyan Man City-dominancia, mint amilyet a Real Madrid tudott kialakítani az elmúlt tíz évben felmutatni?
  • Az idei Bajnokok Ligája erősíti, vagy gyengíti a Szuperliga-álmokat?

The post BL-döntő: Az Inter taktikája jött be, mégis nyert a Manchester City first appeared on 24.hu.