Itt az újabb fantasztikus BL-siker, utolsó másodperces góllal nyert a Szeged

Körömrágós hajrá után sikerült a bravúrgyőzelem. The post Itt az újabb fantasztikus BL-siker, utolsó másodperces góllal nyert a Szeged first appeared on 24.hu.

A Pick Szeged kézilabdacsapata csütörtök este 33-32-re legyőzte a Nantes együttesét a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

Jól kezdett a magyar csapat, rögtön 3-0-val indított, de a francia csapat megrázta magát és szoros meccs alakult ki. A Nantes 6-6-nál érte be ellenfelét, de vezetni egyáltalán nem tudott az első félidőben, sőt a hajrában megint a Szegednek jött ki jól a lépés, szünetben 16-14-re vezettek a hazaiak.

Térfélcsere után sokáig tartotta a 2-3 gólos különbséget a Szeged, de 22-19 után zárkózni kezdtek a franciák és egy 5-1-es sorozatnak hála 24-23-ra fordítani is tudtak. Innentől körömrágós küzdelem alakult ki a pályán, ráadásul 31-31-nél hosszú videózásra került sor, 93 másodperccel a meccs vége előtt. Ebből szerencsére a Nantes jött ki rosszabbul, Lucas De la Breteche kapott kiállítást, nem Borut Mackovsek.

Ettől függetlenül a franciák támadhattak tovább és Julien Bos hetesből előnyt szerzett, amire viszont Bánhidi Bence gyorsan válaszolt, sőt a Nantes utolsó támadásából labdát szerzett a Szeged. Tizenegy másodperc maradt nyerni, de egy is elég volt, az utolsó másodpercben Bodó Richárd bombázott a hálóba.

Egy fordulóval korábban a Veszprém verte meg a Paris Saint-Germaint, ezúttal pedig a Szeged nyert a Nantes ellen, így rövid idő alatt két sztárcsapatot is legyőzött egy magyar.